Darmowa dostawa od 300,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Dobór obuwia w Run Expert

W naszym Centrum Biegowym RUN EXPERT w Szczecinie w Galerii Nowy Turzyn przy Al. Bohaterów Warszawy 40 (I piętro) oferujemy profesjonalny dobór obuwia do biegania na podstawie wideoanalizy kroku biegowego.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 a w sobotę 11.00-15.00

    

ODPOWIEDNI DOBÓR BUTÓW DO BIEGANIA – WAŻNE, CZY NIEISTOTNE?

Bieganie, jako najprostsza i najbardziej naturalna dla człowieka forma ruchu przeżywa ostatnimi laty wielki rozkwit. Dla zdrowia i kondycji biegają wszyscy, którzy mają taką potrzebę lub konieczność. Bieganie daje radość i dobre samopoczucie – ale przede wszystkich hartuje ciało i ducha. Biegając spędzamy wiele godzin na świeżym powietrzu stawiając tysiące kroków na różnego rodzaju nawierzchniach - od miękkich jak piasek po twarde jak beton. Nasze stawy i mięsnie są wtedy narażone na wielokrotne przeciążenia.

Czy jesteśmy na to przygotowani?

W większości niestety nie – dla naszego organizmu to zupełnie nowa i nieznana aktywność. Dlatego do biegania używamy butów. Ale czy ważne jest jakie one będą? Może wystarczą po prostu pierwsze lepsze sportowe?

Przeanalizujmy trzy najważniejsze aspekty:

1. Każdy człowiek ma inną budowę ciała

Nasze kolana i stawy skokowe podczas biegu mogą się znacznie odchylać powodując niepotrzebne przeciążenia mięśni i ścięgien – co w dalszej części prowadzić może do kontuzji. Dlatego producenci obuwia do biegania zadbali o to oferując produkty z odpowiednimi systemami stabilizującymi i przeciwdziałającymi niepotrzebnym przeciążeniom.

2. Waga biegacza a amortyzacja w butach.

Wykonując tysiące kroków na treningu oczekujemy od butów komfortu i wygody. Jeśli zaczynamy swoją przygodę z bieganiem potrzebujemy odpowiedniej amortyzacji w podeszwie buta, która pochłonie część energii jaka występuje podczas uderzenia piętą o podłoże. Zminimalizuje nam to również ryzyko kontuzji i przeciążeń.

3. Miejsca do biegania a przeznaczenie obuwia

Biegamy po różnych nawierzchniach, dlatego producenci obuwia do biegania dają nam tutaj również wybór. Jeżeli nasze treningi to bieganie po asfalcie lub ubitych parkowych alejach – mamy buty stworzone na twarde nawierzchnie, gdzie najważniejsze są dobra amortyzacja i wentylacja. Gdy wbiegniemy do lasu lub w pojedziemy w góry możemy skorzystać z obuwia terenowego, które jest bardziej zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi oraz ma lepszą przyczepność do podłoża, dzięki odpowiednio agresywniejszemu bieżnikowi.

Reasumując – odpowiedni dobór obuwia do biegania nie jest tak prosty, jak by mogło się wydawać, a przypadkowe buty mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku i zabrać nam całą przyjemność z uprawiania tak pięknego sportu. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia Centrum Biegowego Run Expert w Galerii Nowy Turzyn, al. Bohaterów Warszawy 40 (I piętro) w Szczecinie, gdzie nasi specjaliści od biegania pomogą dobrać odpowiednie obuwie na podstawie wywiadu oraz badania kroku biegowego metodą wideo analizy. 

 

Szczegóły zostały zaprezentowane na filmie poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

 

 


 

 

 

                              

 

Do zobaczenia

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1256 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-25
Wszystko ok
2024-02-19
Wszystko w porządku, polecam!
pixel